Čeština
Celkem: 0,00 Kč

Jaké fotoalbum vybrat

Vybíráte fotoalbum na fotky? Poradíme, na co si dát při výběru pozor a čím začít. Jedna z prvních věcí, které řešíme, je kapacita. Tedy kolik fotografií, by se mělo do našeho fotoalba vejít. Podle toho budeme vybírat typ a provedení. Nejrozšířenějším typem je dnes takzvané zasunovací fotoalbum, které má systém průhledných kapes na papírových listech s místem na popis. Jestli vám takové album vyhovuje, budete si převážně vybírat album s kapacitou 100, 200 nebo 300 fotografií. Na našem e-shopu naleznete stránku fotoalbum s filtrem, kde si zvolíte požadovaný počet fotek.

Zasunovací fotoalbum

Pokud si ale chcete se svými fotografiemi pohrát, sami si je nalepit, doplnit suvenýrem z cest, vstupenkou a vytvořit si vlastní originální předmět, připadá v úvahu klasické fotoalbum. Kompletní nabídku našich klasických alb naleznete zde a stejně tak rady, jak fotografie vlepovat. Dalším oblíbeným způsobem je samolepicí album, které vám umožňuje vlepovat fotografie pod fólii jednoduchým způsobem - postup zde. Abychom našim zákazníkům co nejvíce usnadnili výběr toho správného fotoalba, nabízíme u našich výrobků ikonu s kapacitou alba.

Ikony - kapacita fotoalba

Najdete na ní všechny potřebné údaje k určení toho, kolik fotografií se do daného fotoalba vejde, jako  počet a rozměr stran - neplést s počtem listů.
Dále obsahuje údaj o maximálním počtu fotografií od jednoho formátu, které album pojme. Pozor! Jedná se ale o maximální počet při plném využití místa v albu.
Takové využití nemusí být esteticky vhodné už jen proto, že je nutné, lepit fotografie na šířku a výšku. Pravděpodobně ale nebudete mít odpovídající poměr fotografií na šířku a výšku. Také kombinováním různých formátů fotek, se kapacita sníží. Důležité pro vás ale je, že znáte rozměr a počet stran ve vybraném fotoalbu. Můžete tak poznat, zda je toto album vhodné. Můžete vzít papír velikosti strany alba, fotografie postupně přikládat a dle toho přesně určit která, na jaké straně bude. Podle toho necháte vyrobit přesné množství fotografií a předejte tak nepříjemnému překvapení kdy lepíte fotky, jste na konci alba, ale zbylo vám ještě několik fotografií.

Pouzdro na DVD

Malý tip na konec. Fotografie z alba si uložte na CD či DVD, tento disk vložte do obálky a nalepte jej na zadní stranu fotoalba. Je to velmi praktické, když chcete některé fotky z alba nechat dodatečně vyrobit nebo když o své fotky v počítači z jakéhokoliv důvodu přijdete.